Home Jobs

Jobs

Locuri de munca

 

Ziua Porților Deschise - WIPRO ROMÂNIA

Oportunitățile vin la dublu la Wipro România! Pe 7 și pe 13 Decembrie au loc două evenimente Open Doors, în urma cărora poți pleca acasă cu jobul visurilor tale.

Wipro

Află mai multe detalii și nu rata șansa de a te împrieteni cu viitorii tăi colegi.

 


Inspire Group vine în întâmpinarea susținătorilor diversității cu cea de a II-a editie a evenimentului Business Girls. Cele mai noi date de la Registrul Comerţului şi Ministerul de Finanţe, analizate de KeysFin, arată că nu mai puţin de 217.400 de femei sunt implicate în prezent în afaceri, în calitate de acţionari majoritari la societăţi comerciale active pe piaţa românească.

În mediul de afaceri local există un număr mai mare de manageri femei decât în majoritatea țărilor europene, chiar și în industriile percepute ca fiind ale bărbaților. Se remarcă o încercare a româncelor de a depăși statutul de mamă, soție, casnică și o dorință de a evolua profesional, de a se implica în domeniul antreprenorial precum și o întelegere mai profundă a conceptului de diversitate din partea companiilor.

Inspire Group Business Girls

Într-o lume a bărbaților, pentru a obține succesul, femeile tind să împrumute foarte multe dintre atributele culturii masculine, cum ar fi: înclinația către riscuri, orientarea spre rezultat și capacitatea de a lua decizii rapide. În ceea ce privește rolurile manageriale, acestea se bazează pe interacțiune și gestionare umană, iar elementele esențiale sunt chiar păstrarea calităților feminine și a autenticității. Capacitățile precum intuiția, echilibrul, flexibilitatea, creativitatea și gestionarea relațiilor interpersonale sunt calități de care o femeie trebuie să fie conștientă, pe care să le dezolte și mai ales să le puna în aplicare chiar dacă face parte dintr-un mediu de afaceri predestinat bărbaților.

Pe 16 iunie, la WeLoveDigital – Unirii, începând cu ora 9.30, ai întâlnire cu femei din managementul de top al unora dintre cele mai cunoscute companii din România, discuti cu modele feminine care au îmbinat cu succes planul profesional cu cel personal și afli impresii din perspectiva masculină despre diversitatea în mediul business.

“Prin ce se diferenţiază femeile manager?”, “Care sunt calităţile pe care o femeie ar trebui să le aibă pentru a reuşi în mediul de afaceri?”, " Cum să îți pui amprenta personală în cariera profesională?" și "Cât de importantă este diversitatea pentru succesul companiei?" sunt doar câteva dintre întrebările la care ne vor răspunde în cadrul evenimentului Viorica Laudescu, National Case Manager Carrefour, Adela Dan, scriitoare și publicitar cu experiență și Andrei Vulpescu, blogger cu peste 17 ani de experiență în presă.

Acceseaza link-ul pentru a vedea agenda completa si pentru a te înscrie gratuit la eveniment: http://inspiregroup.ro/business-girls/

 


Căutăm studenți colaboratori în regim part-time pentru postul de Agent de Vanzări !

 

Beneficii oferite:

 • - bonusuri salariale atractive
 • - abonament RATB
 • - telefon mobil
 • - mediu de lucru placut
 • - training-uri specializate

Cerinte candidat:

 • - studii superioare in curs sau finalizate
 • - cunoasterea pachetului Microsoft Office
 • - capacitate de organizare si planificare a activitatilor curente
 • - cunostinte de economie/marketing
 • - spirit de echipa si responsabilitate maxima
 • - bun observator si atent la detalii
 • - serios si dornic de a invata
 • - comunicare orala buna si diplomatie

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita urgent CV-ul la adresa: Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza

 


Agenția de turism ALFA TRAVEL București caută tineri ce vor să se alature echipei noastre, pentru ca împreună să dezvoltăm noi proiecte !

 

Posturile disponibile sunt: Consultant Turism și Suport achiziții clienți noi.

Vă oferim 15 ani de experiență pe piață și o atmosferă care încurajează creativitatea și inițiativa fiecaruia în parte. Candidații trebuie să fie organizați, perseverenți, să interacționeze ușor cu oamenii, dar mai ales să fie siguri pe ei. Vă așteptăm alături de noi.

Trimiteți CV-ul la adresa de e-mail: Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza

 


Agenția de presă Mediafax angajează Help Desk Support !

Cerințe:
- Instalare Sisteme Operare, Microsoft Windows și/sau MAC OS stații de lucru și monitorizarea sistemelor
- Instalare software
- Diagnoză software și hardware testare/reparație sisteme, cablare structurată
- Mentenață calculatoare/laptopuri pe intervale prestabilite.

Tel: 0744525613

 


BUZZ!Camp ajunge și în București!

BUZZcamp

Săptămâna trecută am interacționat cu studenți din centrele universitare din Brașov și Sibiu, am cunoscut oameni valoroși pentru comunitățile lor și am pregătit studenții prezenți la eveniment pentru cei mai importanți angajatori. Acum ne pregătim pentru ediția de București a Buzz!Camp și vor urma alte 7 orașe unde vom promova dezvoltarea personală și construirea unei cariere, în detrimentul clasicului ”job”.

În București, BUZZ!Camp va avea loc la centrul de conferințe al ”Institutului Național de Statistică”. Peste 10 angajatori și-au confirmat deja prezența și au pregătit workshop-uri special gândite pentru anumite profile de participanți. Participarea la eveniment este GRATUITĂ, însă necesită o înscriere aici pentru rezervarea locului.

Te așteptăm la BuzzCamp București să îmbinăm teoria cu practica.

Unde? Institutul Național de Statistică, Bulevardul Libertății, nr.16.

Când? 3, 4 și 5 noiembrie începând cu orele 9:30.

Cum? Intrarea e GRATUITĂ, locurile LIMITATE. Aici vezi agenda și aici te înscrii la eveniment!

În fiecare zi vom avea conferințe, workshop-uri și fotolii de consiliere.

 


OCCIDENTAL CONSULTING - Firma a grupului IMOPLAZA SOLUTIONS - Angajeaza! - 15.06.2015

Cautam persoane talentate, dinamice, deschise, care doresc sa isi imbunatateasca abilitatile in domeniul PROGRAMARE si sa se dezvolte pe plan profesional. Puteti face parte din echipa noastra daca indepliniti cerintele de mai jos:

- Cunoastere HTML5;
- Cunoastere PHP;
- Cunoastere CSS3;
- Cunoastere PHP OOP;
- Cunoastere buna MySQL;

Beneficii angajat:

- salariu motivant;
- posibilitatea renegocierii salariului la intervale de timp prestabilite;
- cursuri de formare profesionala si/sau perfectionare platite;
- abonament de sanatate la o clinica medicala privata;
- mediu de lucru placut in cadrul unei echipe tinere de programatori;
- dezvoltarea de proiecte software captivante si provocatoare;
- sediul companiei este situat la Victoriei, oferind un acces facil la toate tipurile de mijloace de transport sau la alte resurse (restaurante, magazine).

Mentionam ca orasul de lucru este Bucuresti si se poate asigura relocarea din alte orase.

In cazul in care indepliniti conditiile de mai sus si beneficiile mentionate vi se par atractive, va rugam sa ne trimiteti CV-ul dvs Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza sau la urmatorul nr de fax: 021/410.79.84.

 


Web Designer - Horizon IT

Horizon IT caută un Web designer talentat!

Vrei să faci parte dintr-o companie-lider în soluții SaaS și construcții de platforme e-commerce? Horizon IT își lărgește echipa cu un UX Architect !

Ai o minte creativă, iar HTML-ul și CSS-ul nu mai au secrete pentru tine? Impresionează-ne cu portofoliul tău ! La noi găsești o echipă tânără, un mediu de lucru dinamic și flexibil, bonusuri, acces la zone de relaxare și petreceri tematice. Detalii tehnice în link-ul de mai jos:

http://buzzjob.ro/display-job/1313/Web-Designer.html

 


 

Class IT are nevoie de un viitor Locotenent Sef Stelar :) Asadar, o sa-ti spunem exact ce cautam si ce oferim!

Pentru a te putea considera un cadet stelar valoros (doar oameni valorosi cautam) trebuie sa iti doresti sa ajungi la performanta maxima si sa iti asumi volumul de munca necesar acestei realizari. Asadar, esti determinat, implicat, dornic de rezultate si, in plus la toate, pasionat IT? Atunci da, vrem sa te cunoastem!

Cunnostinte si responsabilitati:

- Sisteme de operare, outlook, e-mail, wireless;

- Preluarea tichetelor  si repartizarea acestora catre administratorii de sistem responsabili de rezolvarea acestora;

Ce iti oferim?

-  toate conditiile pentru a deveni un expert in ceea ce iti place;

- suport pentru îmbunătățirea continua a cunoștințelor în cadrul unei echipe cu experiență de peste 10 ani în domeniu;
- expunere la clienți internaționali, proiecte variate și interesante;
- echipa tanara, lucru dinamic, atmosfera degajata;

-vei regasi in Class IT o companie care se gandeste la tine (evenimente trimestriale, team building, aniversari, campionat de karting);

-iti garantam corectitudine si performanta apreciata (medalii, trofee);

-sanse reale de promovare;

-stabilitate prin sustinerea unei cariere pe termen lung;

Cei interesati va rog sa trimita CV-ul la urmatoarea adresa de mail:  Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza

 


 

SC Software Development Team SRL doreste sa angajeze un student de la specializarea informatica/automatica pentru postul de programator IT junior.

Cunoasterea mediului de programare Joomla constituie un plus.
Prezentarea unor proiecte anterioare(web site-uri sau alte platforme/aplicatii, constituie un plus.
Solicitam CV in format europass insotit de diplome si scrisoare de intentie.

 


 

In atentia studentilor de la Facultatea de Stiinte Exacte si Ingineresti
Giga Tv emite de ieri,nu numai online ci si pe Dolce,care are cea mai mare acoperire in tara, urmand sa intre si pe RCS din aprilie.
Universitatea Hyperion, prin intermediul doamnei Elena Spanulescu, a reusit sa stabileasca colaborarea cu Giga Tv. Aceasta colaborare are ca obiect de activitate productia de emisiuni de cultura, stiinta, IT, entertainment. Sper ca sunteti constienti de beneficiile acestei colaborari si de aceasta sansa unica, de a avea la dispozitie spatiu de emisie foarte mare, pe parcursul celor 2 ani, fara sa implice niciun cost pentru noi, ca Universitate.
Rugam studentii facultatii noastre interesati sa colaboreze ca pot alege sa faca practica pe una dintre aceste pozitii: 

Tehnic:
1.Operator camera platou
2.operator camera teren
3.Inginer Sunet
4.Tehnician MCR
5.Tehnician/Inginer IT
6.Regizor de emisie(MCR)
7.Editor Montaj

Pe redactie:
1.Redactor
2.Producator
3.Moderator
4.Voice-over

De asemenea , televiziunea Univ.Hyperion, HypTv, are nevoie de 4 echipe de studenti pentru productia la cheie a emisiunilor care sa fie difuzate la Giga Tv, formate din:
1 cameraman
1 reporter
1 redactor
1 editor imagine
1 profesor coordonator 

Inscrierile pentru aceasta colaborare, se fac la expertul TV 
Cezar Soanca, tel  0744887885 ; e-mail  Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza
sau la domnul decan Eugenie Posdarascu, Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza

Ultima actualizare (Joi, 07 Decembrie 2017 20:09)

 

Cauta in site

Time

Calendar

2018
Ianuarie
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Cine este online

Avem 116 vizitatori online

Arhiva